6 tipů, jak se v obleku cítit pohodlně a vypadat skvěle i v horkých letních dnech

6 tipů, jak se v obleku cítit pohodlně a vypadat skvěle i v horkých letních dnech

Čeká vás důležitá schůzka, na kterou musíte vyrazit v obleku? Nebo je sako vaším každodenním společníkem, bez kterého se v práci neobejdete? Pohodlně a příjemně se v něm můžete cítit i v létě – stačí jen vědět, jak na to.

Není nic horšího než dorazit uprostřed parného léta na důležité jednání v šortkách a tričku – a zjistit, že jste jediný, kdo na sobě nemá oblek. Tropické teploty totiž nejsou v žádném případě omluvou pro to, abyste přestali brát vážně dresscode, spojený s vaším povoláním.

1. Základem úspěchu je přírodní materiál obleku i košile
Během léta zapomeňte na neprodyšné syntetické materiály a raději vsaďte na bavlnu, len nebo vlnu o nízké gramáži. Lněné sako či košile se sice více mačká, ale zato se vám odmění dokonalou prodyšností, takže určitě nebudete několika minut navíc strávených se žehličkou v ruce litovat. Pokud si však chcete údržbu saka usnadnit, zvolte len s příměsí bavlny nebo vlnu.

2. K létu patří světlé barvy
Světle modrá, šedá, béžová nebo odvážná tyrkysová či růžová – světlé barvy saka se k létu hodí a navíc vám v nich bude příjemně, protože nepohlcují tolik slunečního záření. Při koupi letní košile však raději zůstaňte u praktické bílé barvy, na které budou nejméně nápadné případné skvrny od potu.

letni_kravata_amir_otto_kilian-min   letni_kravata_emanuel_otto_kilian-min   letni_kravata_lukas_otto_kilian-min

Popisek: Musíte trávit horké letní dny v práci? Prázdninovou pohodu si můžete navodit i mezi čtyřmi stěnami – stačí jen doplnit bílou košili a světlý oblek kravatou Lukas, Amir či Emanuel s letními vzory.

 

3. Dopřejte si více volnosti
Nosíte rádi upnutou košili a váš oblíbený oblek má elegantní slim fit střih? V parných dnech vám však bude daleko příjemněji, když vás bude ochlazovat vítr díky volnějšímu střihu košile i kalhot.

4. Myslete na všechny vrstvy
Při výběru letního saka se zaměřte také na provedení i materiál podšívky. Opět zapomeňte na umělý polyester a dejte přednost přírodnímu hedvábí nebo viskóze. Ještě příjemněji vám bude v odlehčeném letním saku, které nemá podšívku na zádech, ale jen v přední části a pod rukávy.

5. I doplňky volte v letním stylu
Nechejte svoji oblíbenou tmavou kravatu ve skříni a raději si kolem krku uvažte originální kousek s hravými letními vzory. Nezapomeňte ani na kapesníček, který rozjasní a oživí světlé letní sako.

letni_set_motylku_a_kapesnicku_patrick_otto_kilian-min      letni_set_motylku_a_kapesnicku_otakar_otto_kilian_min   letni_set_motylku_a_kapesnicku_berni_otto_kilian-min

Popisek pod obrázkem: Buďte dokonale sladěni pro všechna letní dobrodružství! Se sadou doplňků PatrickOtakar či Berni oživíte svůj pracovní outfit a zároveň dáte najevo, že máte smysl pro detail.

 

6. Etiketu dodržujte od hlavy až k patě
Byla by škoda zkazit perfektní dojem nevhodnými botami. Zapomeňte proto na otevřenou obuv a raději si pořiďte tenké ponožky z bavlny či hedvábí, ve kterých vám bude v klasických kožených polobotkách příjemně i během léta. Na méně formální příležitosti si však můžete k saku obout mokasíny nebo se inspirovat novým trendem a vybavit se nízkými ponožkami, které nejsou v botě vůbec vidět.