8 originálních způsobů, jak nosit váš oblíbený kapesníček do saka

8 originálních způsobů, jak nosit váš oblíbený kapesníček do saka

Kapesníček sladěný s vaším outfitem zaujme sám o sobě – a co teprve když si vyhrajete se stylem, jakým ho vložíte do kapsy saka či vestičky! Pokud si navíc pořídíte kapesníčků více a osvojíte si několik způsobů jejich skládání, znásobíte svoji originalitu a zanecháte ten nejlepší dojem při každé příležitosti.

Čeká vás dlouhý den plný nejrůznějších povinností? Na pracovní schůzku si kapesníček upravte formálněji a večer z něj vytvořte slavnostní nebo naopak uvolněnou kreaci. Prozkoumejte našich osm způsobů, jimiž si můžete svého každodenního společníka složit, a užijte si pověst muže, který umí být dokonalý za každé situace.

1. Prezidentem snadno a rychle
Pro první seznámení s kapesníčkem vyzkoušejte jednoduchý prezidentský sklad. Působí minimalisticky a zároveň vysoce elegantně, takže se perfektně hodí i pro ty nejformálnější příležitosti.

01_jak poskladat kapesnik_president

01_ilustrace_president

2.-5. Jedna, dvě, tři nebo čtyři?
Sklady, při kterých z kapsy saka vykukuje jedna či několik špiček, patří stále ještě k formálnějším, ale ponechávají už i prostor pro vaši kreativitu. Zatímco první dva zvládnete velmi snadno, sklad se třemi nebo čtyřmi špičkami už vyžaduje trochu cviku. Za vynaložené úsilí vás však bohatě odmění promyšleným vzhledem, který zaujme na první pohled.

02_jak poskladat kapesnik_spicka

02_ilustrace_1 hrot

 

03_jak poskladat kapesnik_2 spicky

03_ilustrace_2 hroty

04_jak poskladat kapesnik_3 spicky

04_ilustrace_3 hroty

05_jak poskladat kapesnik_4 spicky

05_ilustrace_4 hroty

6. Uvolněte se, prosím!
Nadýchaný styl nošení kapesníčku se těší velké oblibě – je totiž snadné jej vytvořit i působit díky němu neformálně a uvolněně. Dejte najevo, že jste spontánní a je s vámi zábava!

06_jak poskladat kapesnik_uvolnete se

06_ilustrace_uvolnete se

7. Dovolte si létat
Kapesníček složený do tvaru ptačích křídel či broučích krovek potěší všechny milovníky origami – a navíc je s ním snadné nezůstávat při zemi. Odvažte se a leťte!

07_jak poskladat kapesnik_dovolte si letat

07_ilustrace_dovolte si letat

 

8. Výjimečný sklad pro výjimečnou příležitost
Máte namířeno na svatbu nebo rodinnou či pracovní oslavu? Zdůrazněte slavnostní nádech celé události i vašeho outfitu kapesníčkem, složeným do tvaru květiny či lastury. Pro opravdu dokonalý vzhled si vyberte model s květinovým vzorem – a v ruce dřímejte skleničku šampaňského.

08_jak poskladat kapesnik_vyjimecna prilezitost

08_ilustrace_vyjimecny sklad

 

Složte a vložte si do saka kapesníček Otto Kilian
Také jste si všimli, že kapesníčky nosí jen zajímaví muži, kteří vědí, jak zaujmout svým stylem a citem pro detail? Dejte všem najevo, že jste jedním z nich, a vyberte svému saku nového společníka z nabídky ručně šitých kapesníčků Otto Kilian. Kromě Gustava, který je modelem na fotografiích k tomuto článku, na vás čeká třeba květinový Lukas, kostkovaný Paul nebo orientální Alim. Ať se vám dobře skládají – a nosí!