Black tie, odlište se

Black tie: Odlište se od ostatních luxusním provedením smokingu, košile i doplňků


Nejste si jistí, co si představit pod slovy „dresscode: black tie“, která jste si právě přečetli na pozvánce? Jak název napovídá, hlavní roli bude hrát černá barva – ale namísto kravaty se od vás očekává motýlek. Přísná pravidla black tie dresscodu sice neposkytují příliš prostoru pro vaši kreativitu, ale i tak se můžete hned na první pohled odlišit od ostatních gentlemanů kvalitním provedením oblečení i doplňků.

Gala večer, ples, slavnostní večeře, svatba… to jsou jen některé z mnoha formálních příležitostí, na kterých po vás může hostitel požadovat black tie dresscode. Při výběru oblečení a doplňků se však zaměřte nejen na bezchybné splnění společenské etikety, ale i na elegantní čistý design, precizní provedení a kvalitu použitých materiálu.

Zapomeňte na experimenty a prostudujte si etiketu
Pánský black tie dresscode má přesně daná pravidla, která nelze obejít. Namísto experimentování s barvami a střihy se od vás tedy očekává jediné – dokonalá znalost etikety. Podle ní je jediným přípustným pánským oblečením černý smoking, bílá košile, černý motýlek a černé lakované boty s uzavřeným šněrováním.

Základem je perfektně padnoucí černý smoking
Při výběru smokingu se zaměřte především na detaily – precizní provedení špičatých klop i knoflíků potažených hedvábím a lesklých lampasů po stranách kalhot. Sako klasického jednořadého smokingu se zapíná na jeden knoflík, ale vyzkoušejte si, jestli vám lépe nesedne smoking dvouřadý. Namísto koženého pásku si ke smokingu oblékněte hedvábný pás, který skryje předěl mezi kalhotami a košilí.

Při výběru košile a motýlka zdaleka nezáleží jenom na barvě
Na akci s black tie dresscodem musíte dorazit v bílé košili, ale jestli zvolíte variantu se skrytým zapínáním nebo originální verzi s ozdobnými knoflíčky, je už jen na vás. Volnou ruku máte i při výběru límečku – ten může být buď stojací nebo klasický se zalomenými špičkami. Nutností je však dlouhý rukáv se zapínáním na manžetové knoflíky.

V rámci black tie dresscodu není přípustné uvázat si kolem krku motýlka jiné než černé barvy ani kravatu. Při výběru černého motýlka dbejte na jeho precizní provedení a kvalitní materiál, který dodá celému vašemu vzhledu nádech luxusu.

black_tie_cerny_motylek_Joe Black_otto_kilian

Odlište se od ostatních gentlemanů v černém smokingu luxusním černým hedvábným motýlkem a manžetovými knoflíky Joe Black – exkluzivní novinkou z kolekce doplňků Otto Kilian.

 

 

Formální tečkou jsou černé ponožky a boty
Ani při výběru obouvání vám etiketa nedovolí zapojit vaši kreativitu. Jedinou přípustnou variantou jsou totiž černé lesklé nebo lakované společenské boty s uzavřeným šněrováním – a samozřejmě černé a dostatečně vysoké ponožky.

Black tie dress code pro dámy nabízí více než jen černou a bílou
Zatímco pánové nemají v rámci black tie dresscodu příliš prostoru pro experimentování, dámy mohou být při vyběru své večerní róby o poznání kreativnější. Kromě černých šatů totiž nešlápnou vedle ani s dalšími elegantními barvami, jako je vínová, tmavě fialová či hnědá. Sázkou na jistotu jsou dlouhé šaty, doplněné o lodičky sladěné s malou kabelkou či psaníčkem, společenský účes a perfektní večerní líčení.