Hledáte inspiraci: Využijte návrat módního trendu motýlků pro ženy

Hledáte inspiraci: Využijte návrat módního trendu motýlků pro ženy

Už jste letos viděli motýly? Barevní poslové jara již krášlí zahrady i louky – a často také nejen pánské, ale i dámské košile. Trend motýlků pro ženy se totiž opět vrací do módy – inspirujte se a vneste jarní hravost do formálního oblečení i do outfitu pro volný čas.

„Když to vypadá dobře na mužích, musí to na ženách vypadat ještě lépe!“ Přesvědčte se o pravdivosti toho hesla a přestaňte motýlky jen zdálky obdivovat na pánských krcích. Vždyť kdy jindy si pořídit prvního dámského motýlka, než právě teď?

Dámské motýlky jako symbol emancipace, ale i ženskosti
Až do 20. let 19. století byl motýlek čistě pánskou záležitostí. Pak jej ale začaly nosit filmové hvězdy Marlene Ditrich a Katharine Hepburn, které se rozhodly vyměnit dámské šaty a kloboučky za obleky a klobouky v pánském stylu. Jejich vzor pak následovaly stovky emancipovaných žen, rozhodnutých zbavit se nepohodlných korzetů i nepraktických dlouhých vlasů a vnést do svého šatníku prvky pánské módy, které zdůrazňují ženskou rovnoprávnost.

Ve 20. století se dámské motýlky stávaly středem pozornosti především díky módním návrhářům, jako byl Yves Saint Laurent, jehož hedvábný motýlek pro ženy je dodnes legendárním módním kouskem. Ze současných světových celebrit učarovalo nošení motýlků například anglické modelce a návrhářce Alexe Chung, která často využívá pánské doplňky ke zvýraznění své ženské elegance.

 damsky_motylek_dominik_otto_kilian_min    damsky_motylek_otakar_otto_kilian_min   damsky_motylek_eduard_otto_kilian_min

Formální příležitost? Zdůrazněte svoji ženskost motýlkem! Vyberte si růžovofialového Dominika, světle modrého Eduarda nebo bílého Otakara s originálním vzorem v decentních barvách.

 

Kam a v čem vyrazit s dámským motýlkem?
S motýlkem na krku můžete vyrazit téměř kamkoliv a v čemkoliv. Motýlek dodá ženskost a eleganci formálnímu outfitu a originálně oživí oblečení pro volný čas. Výborně se hodí k šatům, k halence i tričku a samozřejmě i ke košili v dámském kostýmku. Dbejte jen na to, aby motýlek dobře vynikl a neztratil se v záplavě dalších doplňků nebo detailů.

damsky_motylek_lukas_otto_kilian-min  damsky_motylek_emanuel_otto_kilian-min  damsky_motylek_gustav_otto_kilian-min  damsky_motylek_ferdinand_otto_kilian-min

Ukažte všem, že máte opravdu ráda jaro! S květinovým motýlkem Lukas, Emanuel, Gustav nebo Ferdinand budete vypadat, jako byste se právě vrátila z romantické procházky po rozkvetlé jarní louce.

 

Podtrhněte svůj look motýlkem s květinovými vzory Otto Kilian
Šaty či halenka s výrazným květinovým vzorem se pro formální příležitosti příliš nehodí. Jarní a letní look si však můžete dopřát i v jednobarevném formálním oblečení – stačí jen vyměnit náhrdelník za květinový motýlek Otto Kilian, který působí jemně a decentně, ale zaručeně zaujme na první pohled.