Proč si s sebou na dovolenou zabalit i motýlka

Proč si s sebou na dovolenou zabalit i motýlka

Chystáte se letos k moři nebo na poznávací dovolenou? Pak si s sebou nezapomeňte přibalit i svého oblíbeného motýlka. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám na cestách naskytne příležitost navštívit vyhlášenou luxusní restauraci nebo si vyrazit za kulturou – a bylo by škoda, kdybyste ji nemohli využít jenom proto, že máte v kufru pouze plavky, tričko a žabky.

Jednobarevné kalhoty, košile a váš oblíbený motýlek příliš místa v kufru nezaberou, ale během dovolené vám otevřou dveře k novým a nečekaným zážitkům. Zapomeňte na detailně naplánovaný itinerář a buďte připraveni spontánně vyrazit na večerní koncert na zámku nebo letní party v luxusním baru či pod širým nebem.

1. Můžete zajít na koncert či do divadla...
Kdy jindy vyrazit večer za kulturou než na dovolené, kde nemusíte ráno vstávat do práce a můžete bez obav ponocovat? Během léta se navíc konají koncerty a divadelní představení i na netradičních místech či pod širým nebem – a i dress code bývá na těchto akcích uvolněnější. Namísto saka a obleku si tak vystačíte se světlými kalhotami, letní košilí a motýlkem, díky kterému budete působit dostatečně formálně.

2. … nebo dokonce do opery!
Vybaví se vám při pomyšlení na operu smoking a dlouhé večerní róby? Ve spoustě turistických destinací vám dveře do opery otevřou i bez nich. Svým uvolněným přístupem k dress codu se proslavila například světoznámá opera v Sydney, kam může vyrazit na večerní představení kdokoliv, kdo si přes plavky oblékne alespoň tričko a šortky a obuje si boty.

I daleko konzervativnější Němci však dokážou nad dress codem do opery přimhouřit oči – například na blogu nové operní budovy v Hamburgu se dočtete, že si mají návštěvníci představení především užít, a to klidně i v tričku a kalhotách. Abyste se necítili nepatřičně, doplňte tričko či košili motýlkem – a s klidem se vydejte za kulturou.

 elegantni_motylek_henry_otto_kilian-min   kostkovany_motylek_eduard_otto_kilian-min   extravagantni_motylek_miro_otto_kilian-min

V doprovodu elegantního Henryho, kostkovaného Eduarda nebo extravagantního Miro můžete klidně vyrazit i do divadla nebo do opery.

 

 3. Budete připraveni na každou letní party
Ať už se na dovolenou vydáte sólo, v páru nebo s rodinou či přáteli, snadno se na cestách seznámíte s dalšími lidmi. Obzvlášť v méně turistických oblastech budete často překvapeni pohostinností místních obyvatel – stačí jen vyrazit za brány hotelového komplexu nebo se u místních rovnou ubytovat. A až vás pozvou na nedělní zahradní oslavu, nemusíte dlouze přemýšlet, co si dáte na sebe – motýlek z vás rázem udělá elegána, i když si necháte košili a šortky, které jste si ráno oblékli na pláž. V plážově-elegantním outfitu pak můžete vyrazit i na večerní party do baru.

 letni_motylek_berni_otto_kilian-min    letni_motylek_lukas_otto_kilian-min   letni_motylek_otakar_otto_kilian_min

Nalaďte se na bezstarostnou letní vlnu s Otakarem, Lukasem nebo Bernim kolem krku – a vyrazte se pobavit se starými i novými přáteli.

 

4. Otevřete si dveře do luxusních restaurací
Baví vás objevovat nové chutě a rádi si na cestách zajdete do vyhlášených restaurací? Nezavírejte si dveře do luxusnějších podniků, kde byste v šortkách a tričku působili nepatřičně. Opět stačí dlouhé kalhoty, košile a motýlek – a můžete si dosytosti užívat toho nejlepšího z kuchařského umění země, kde se právě nacházíte.

 elegantni_motylek_vincenzo_otto_kilian_min   motylek-s-bilym-kvetinovym-vzorem-amir-min   motylek-s-paisley-a-kvetinovym-vzorem-ludvig-otto-kilian_min

Vyrazte do luxusní italské restaurace s elegantním Vincenzem nebo se vydejte ochutnávat poklady orientální kuchyně s Ludvigem či Amirem s indickým kašmírovým vzorem.